افشای ابعاد تازه از مرگ وزیر خارجه سابق سعودی

افشای ابعاد تازه از مرگ وزیر خارجه سابق سعودی

سفیر خوزستان-منابع عربی امروز دوشنبه جزئیات جدیدی از مرگ مشکوک سعود الفیصل وزیر خارجه سابق عربستان را منتشر کردند که از دست داشتن محمد بن سلمان فرزند شاه سعودی و وزیر جنگ عربستان در این ماجراحکایت دارد.
 پایگاه یمنی الاتحاد پرس نوشت: یکی از طرفداران سعود الفیصل در دفتر روزنامه سعودی الحیات در لندن فاش کرد این روزنامه پست الکترونیکی درباره برکناری و قتل سعود الفیصل وزیر سابق امور خارجه عربستان دریافت کرده است.

این نامه که فرستنده آن مشخص نیست، شامل شواهدی درباره برکناری و قتل برنامه ریزی شده سعود الفیصل است.

در این نامه آمده است: سعود الفیصل به دستور سلمان بن عبدالعزیز آل سعود پادشاه عربستان و فرزندش محمد بن سلمان مجبور شد مدت دو ماه در سمت وزارت امور خارجه این کشور باقی بماند.

در ادامه این نامه آمده است که الفیصل معتقد بود اقدامات بیهوده و سطحی نگرانه محمد بن سلمان، آینده عربستان را با چالش روبرو می کند.

الفیصل که از سیاست های سلمان و پسرش به شدت ناراضی بود، از هر نوع دخالت در اجرای این سیاست ها خودداری می کرد.

سلمان و پسرش پس از استفاده از چهره و اعتبار سعود الفیصل در نهادهای بین المللی به مدت دو ماه، به بهانه بیماری او را برکنار کردند، در حالی که سعود الفیصل از مدت ها پیش و حتی در دوره ملک عبدالله بیمار بود.

این منبع آگاه می افزاید: گزارش ها حاکی از دست داشتن محمد بن سلمان در صدور دستور قتل سعود الفیصل است.

بر اساس این گزارش ها، گفت وگوی مشکوک بین محمد بن سلمان و یک فرد ناشناس در تماسی تلفنی وجود دارد که بن سلمان در آن درباره سلامت سعود الفیصل و زنده بودن او سوال می کند که طرف مقابل پاسخ می دهد بر اساس دستورات شما عمل شد.

ناپدید شدن پرستار سعود الفیصل پس از اعلام خبر مرگ او، ابهامات درباره این مسئله را بیشتر کرده است.

بنا به گفته این منبع آگاه شاهزادگان سعودی مخالف محمد بن سلمان به شدت نگران تکرار این ماجرا هستند.

نقل از میزان

 

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

1572 مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .


تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت فرهنگی،اجتماعی سفیر - safeir.ir است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Translate »