خداحافط سردار ، فرمانده گردان خط شکن عمار در دوران دفاع مقدس

خداحافط سردار ، فرمانده گردان خط شکن عمار در دوران دفاع مقدس

سفیر خوزستان بنقل از دزفول امروز: فرمانده، فرمانده است، حتی اگر تمام وجودش زخم خورده تیرهای و ترکش ها باشد، حتی اگر آثار شیمیایی توان نفس کشیدن را از او ربوده باشد و حتی اگر بی جان باشد… آخر، فرمانده، فرمانده است.

به گزارش سفیر بنقل ازدزفول امروز: فرمانده، فرمانده است، حتی اگر تمام وجودش زخم خورده تیرها و ترکش ها باشد، حتی اگر آثار شیمیایی توان نفس کشیدن را از او ربوده باشد و حتی اگر بی جان باشد… آخر، فرمانده، فرمانده است.

IMG_9585

خداحافظ فرمانده….

خداحافط سردار ، فرمانده گردان خط شکن عمار در دوران دفاع مقدس…

همرزمان و بسیجیان گردانت که فرماندهی تو و جنگیدن در کنارت را افتخار خود می دانند، آمدند تا برای آخرین بار با فرمانده دلیر خود که داستان شجاعت ها و رشادتهایش به افسانه شبیه تر است، وداع کنند! و عجب وداع جانسوزی…

IMG_9655

ساعتهای انتهای روز یکشنبه هفتم تیر، همرزمان سردار، به یاد نجواهای عاشقانه عاشورایی کربلای ایران، در جوار آستانه سبزقبا و با حضور پیکر سردار  صلواتی زاده، آخرین زیارت عاشورا را زمزمه کردند، “السلام علیک یا اباعبدالله، السلام علیک یابن رسول الله …..”

اما صبح دوشنبه هشتم تیرماه، شهیدآباد دزفول حال و هوای دیگر داشت، چرا که باید میزبان عزیزی دیگر می بود. فرمانده دلاوری که پیش از او دو برادرش  در دوران دفاع مقدس به ” فِی مَقْعَدِ صِدْقٍ عِندَ مَلِیکٍ مُّقْتَدِرٍ” شتافتند و با نوشیدن شربت شهادت “عند ربهم یرزقون” گشتند.

پیکر سردار از میدان مادر تا گلزار شهید آباد دزفول بر روی دست های مردم شهید پرور دزفول تشییع و با اقامه نماز توسط حجت الاسلام قاضی امام جمعه دزفول در میان اشک مردم قدرشناس و همرزمان این فرمانده خط شکن، پیکر سردار صلواتی به منزلگاه آخرش نزدیک می شد.

برای آخرین بار پیکر مرحوم بر سر مزار برادران شهیدش برده شد تا یاد وداع های جانسوز شب های عملیات بار دیگر برای همرزمان فرمانده زنده شود. اما عبور پیکر او از میان گلزار شهدا عجب بامعنا بود، چرا که فرمانده برای آخرین بار از یاران شهیدش سان دید…

همه رزمندگان و پیشکسوتان دفاع مقدس، جوانان و مردم شهید پرور دزفول در فراق سردار صلواتی اشک می ریختند ولی اشکهای “حاج مهدی” که در دوران دفاع مقدس بر اثر اصابت گلوله هر دو چشم خود را از دست داده بود، غریبانه تر بود.

و سردار دکتر “محمدرضا صلواتی” فرمانده دلیر گردان خط شکن عمار، در جوار سردار شهید “سید جمشید صفویان” فرمانده دلیر گردان خط شکن بلال به خاک سپرده شد تا ستاره ای دیگر در آسمان پر نشان جمهوری اسلامی شروع بدرخشیدن کند تا ما راه شهدا را فراموش نکنیم.

خداحافظ فرمانده….

سلام ما را به شهدا برسان…

سردار دکتر “محمدرضا صلواتی زاده، متولد سال ۱۳۳۹ و در حالی که تنها ۲۰ سال داشت، با آغاز جنگ تحمیلی به جبهه های حق علیه باطل شتافت و تمام طول دوران دفاع مقدس در جبهه های پدافندی حضور مؤثری داشت.

 شهید صلواتی زاده در زمان هشت سال حضور خود در جبهه ها، فرماندهی گردان خط شکن عمار را به عهده داشت و در این زمان جراحات و صدمات زیادی دیده و به شدت شیمیایی شد.

این عزیز بزرگوار پس از دوران دفاع مقدس مدارج علمی خود را تا مقطع دکترا ادامه و جزو اساتید مجرب دانشگاه امام حسین(ع) بود که در این مدت اقدامات پژوهشی و علمی بسیاری را انجام داد.

IMG_9775

سرانجام حاج محمدرضا صلواتی‌زاده فرمانده دلیر گردان عمار لشکر هفت حضرت ولیعصر(عج) در بیمارستان لواسانات تهران پس از تحمل سالها جراحات ناشی از دفاع مقدس دعوت حق را لبیک گفت و به برادران و همرزمان شهید خود پیوست.

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

1560 مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .


تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت فرهنگی،اجتماعی سفیر - safeir.ir است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Translate »