درباره داعش بیشتر بدانیم

 درباره داعش بیشتر بدانیم

درباره داعش بیشتر بدانیم
تصرف ناگهانی موصل عراق پرسش های زیادی را درباره داعش، چگونگی شکل گیری آن و نحوه تامین هزینه های این گروه تروریستی در ذهن ایجاد کرده است.

به گزارش سفیر خوزستان به نقل از ایرنا اگرچه این فرقه ترویستی از زمان جنگ تکفیری و سلفی ها در سوریه و اقدامات ترویستی و اعمال وحشیانه و ضد بشری در رسانه های محافل سیاسی و افکار عمومی مطرح شده است اما روز سه شنبه نام این گروه با تصرف شهر موصل عراق و برخی مناطق دیگر استان نینوا ناگهان در صدر اخبار رسانه های قرار گرفت.
این اقدام ناگهانی دور از ذهن ، پرسش های زیادی را درباره داعش، چگونگی شکل گیری آن و نحوه تامین هزینه های این گروه تروریستی در ذهن ایجاد کرده است.
*داعش در بدو تاسیس
داعش که خود را حکومت اسلامی عراق و شام (به عربی: الدوله الاسلامیه فی العراق والشام) می نامد،در اوایل سال های جنگ عراق تاسیس شد. در سال ۲۰۰۴ متعهد به وفاداری و حمایت از القاعده و به عنوان القاعده عراق مشهور شد.
در ۱۵ اکتبر ۲۰۰۶ این گروه به یک سازمان فراگیر برای گروه های شورشی عراق تحت عنوان حکومت اسلامی عراق تبدیل شد.
داعش یک گروه مسلح تروریستی است که اندیشه تکفیری را پیشه کرده است و هدف سازمان دهندگان آن نیز بازگرداندن چیزی است که آنان آن را خلافت اسلامی و اجرای شریعت می نامند و عراق و سوریه نیز جولانگاه عملیات داعش است.
*جنایات داعش
یکی از دلایل شهرت گروه تروریستی داعش، انجام عملیات های تروریستی غیر انسانی درسوریه بود. انتشار تصاویری از ابو عبدالرحمن العراقی به عنوان یکی از خشن ترین اعضای گروهک داعش در هنگام بریدن سر سربازان و مردم در روستاهای شهر حلب موجب انزجار عمومی از این گروه تروریستی شد.

آنان حتی به اعضای دیگر گروه های تروریستی که به لحاظ فکری به آنان نزدیک هستند، رحم نکرده و پس از ایجاد اختلاف میان « داعش »، « جبهه النصره» و «احرار الشام» تصاویری را از سرهای بریده اعضای گروه احرار الشام منتشر کردند.
دلیل دیگر انزجار عمومی و بخصوص مسلمانان از این گروه، هتک حرمت شخصیت های وارسته دنیای اسلام بود. تخریب مزار اویس القرنی، از یاران با وفا و گرانقدر امیر المومنین (ع) و عمار یاسر، از صحابه پیامبر (ص) و حضرت علی (ع) در شهر «رقه» در شمال سوریه از جمله این رفتارها بود.
*هزینه های داعش
بدون شک برای انجام هزینه های تروریستی از سوی هر گروهی هزینه ها و بودجه های کلانی وجود دارد و گروهک تروریستی داعش نیز از این قاعده مستثنا نیست. تحلیل های مختلفی درباره تامین مالی داعش برای انجام عملیات تروریستی در سوریه و عراق وجود دارد.
گفته می شود، برخی دولت کشورهای منطقه هزینه های این گروه را تامین می کنند وارتباطاتی با سران و دستگاه های امنیتی این کشورها دارند و برنامه های تروریستی آنان از سوی این کشورها طراحی می شود.
داعش مانند دیگر گروه های تروریستی بخشی از منابع مالی خود را از مناطقی که تصرف می کنند، تامین می کنند.
**داعش در سوریه
براساس آنچه در روزنامه الاشرق الاوسط درباره داعش منتشر شده، این گروه تروریستی پس از حضور در سوریه و انجام عملیات تروریستی، شهر رقه را به عنوان پایتخت موقت خود قرار داده است.
رنگ رسمی این فرقه تروریستی مانند شبکه القاعده، سیاه است. رنگ ساختمان ها، خودروها و پرچمآنها نیز سیاه است. داعش مناطق تحت کنترل خود را مانند افغانستان به ولایت های متعدد تقسیم کرده است.
هر ولایت دارای یک ˈامیرˈ و دادگاه اسلامی و شورای خدمات اسلامی است. شورای خدمات اسلامی نقش و فعالیتی مثل شهرداری ها دارد.
این گروه حتا در سوریه اتومبیل هایی را با پلاک دولت اسلامی شماره گذاری کرده و بر اساس تصاویر منتشره، پلیس راهنمایی و رانندگی بنام داعش تشکیل شده است.

604573_187
جزئیات جالب از حکومت

بخش رسانه ای داعش شامل دو موسسه رسانه ای فرقان و اندلس هم فعالیت های تبلیغی – رسانه ای را پیگیری می کند و تمامی تصاویر تکان دهنده از طریق این رسانه ها منتشر می شود.
الشرق الاوسط می نویسد، شاکله داعش را تندروهای عراق، تونس و لیبی تشکیل می دهند و هیچ یک از مخالفان سوریه ایی در این گروه حضور ندارند. به عبارتی داعش در اصل و اساس زایده عراق است.
روزنامه ایندپندنت انگلستان نیز درباره گروه داعش نوشته که این گروه جایگزین القاعده است و این گروه از زمان ریاست ابوبکر بغدادی بعد از آغاز بحران سوریه در سال ۲۰۱۱ میلادی، و همچنین ناآرامی های استان الانبار عراق، قدرت بیشتری گرفته است.
این در حالی است که گروه تروریستی القاعده نیز چند ماه پیش اعلام کرد که القاعده مسوول اقدامات و درگیرِ ی های داعش با گروه های مخالف سوری در سال جاری میلادی نیست.
*اقدامات داعش در عراق
داعش در نیمه دوم سال ۲۰۱۳ نزدیک به ۱۴۰۰ خانه را در عراق منفجر و ویران کرد. طی این حملات ۱۹۹۶ نفر کشته و ۳۰۲۱ نفر زخمی شدند.
در دی ۱۳۹۲(ژانویه ۲۰۱۴) پس از به آتش کشیدن چادر معترضین در استان های سنی نشین عراق توسط نیروهای امنیتی، و عقب نشینی ارتش از دو شهر رمادی و فلوجه، نیروهای حکومت اسلامی عراق و شام از این فرصت استفاده کرده و نیمی از شهر فلوجه و قسمتی از شهر رمادی را به تصرف خود درآورده و در این دو شهر به ایجاد ایستگاه های ایست و بازرسی مبادرت کردند.
عشایر عراق در نبود ارتش به مقابله با این گروه پرداختند. در نهایت داعش توانست کنترل کامل فلوجه را در دست بگیرد ولی طی نبرد سرکرده داعش در رمادی کشته و کنترل این دو شهر از دست آنان خارج شد.
هرچند داعش برای فلوجه یک والی تعیین کرداما پس از عقب نشینی از این دو شهر، در عملیات انتقام محمد در صحرای الانبار، نبرد میان عشایر منطقه، پلیس محلی، ارتش عراق، نیروهای داوطلب از دیگر مناطق عراق از یک طرف و نیروهای داعش از طرف دیگر در استان الانبار عراق درگرفت.
ارتش عراق در ۱۴ دی ماه سال ۹۲ اعلام کرد که پس از دو روز درگیری با اعضای این گروه در رشته کوه ˈ حمرینˈ توانست آنان را از این منطقه بیرون برآند. داعش نیز به طرف استان صلاح الدین عقب نشینی کرد.
عناصر گروهک تروریستی داعش، پنجشنبه شب ۸ خردادماه ۱۳۹۳ ، ۱۵۰ دانش آموز دختر و پسر دبیرستانی کُرد ساکن منطقه عین العرب که برای شرکت در امتحان نهایی، عازم حلب بودند، ربودند.
عناصر داعش، در همان روز، ۱۹۳ تن از شهروندان کُرد را نیز که ۱۷ تا ۷۰ سال سن داشتند، در منطقه قباسین واقع در حومه شهر الباب در استان حلب ربودند و به جستجوی خانه به خانه این منطقه پرداختند.
امروز داعش در موصل عراق مستقر است و تلاش ها برای آزادی این شهر از دست این گروه تروریستی ادامه دارد.
** امادگی دولت عراق برای مقابله
همزمان با حمله تروریست های داعش به شهر موصل عراق و سقوط این شهر ، ارتش عراق برای مقابله با تروریست ها ، جنگنده های اف-۱۶ خود را به پرواز در آورد.
به گزارش ایرنا ، رسانه های عربی اعلام کردند که شخصیت های عراقی نیز از شهروندان این کشور خواستند برای مقابله با داعش سلاح به دست گیرند .
ارتش عراق جنگنده های اف- ۱۶ خود را برای حمله به داعش به پرواز در آورد و دیگر هواپیماهای جنگی این کشور نیز برخی مواضع داعش را در ˈ الطیاره ˈ واقه در جنوب موصل و ˈ الشرقاط ˈ در صلاح الدین را بمباران کردند .
کارشناسان سیاسی می گویند، این جنگ برای عراق اهمیت زیادی دارد و به همین دلیل از پیشرفته ترین امکانات خود برای مقابله با تروریست ها استفاده می کند تا کار تروریست ها را یکسره کند .
از سوی دیگر ائمه جمعه و علمای استان نینوا عراق از مردم خواستند برای مقابله با گروه تروریستی داعش اسلحه به دست گیرند و به جنگ آن ها بروند .
دولت عراق نیز به ریاست نوری المالکی نخست وزیر این کشور هسته بحران تشکیل داده و از شهروندان و عشایر این کشور خواست برای مقابله با داعش دست به اسلحه برند .
دولت عراق همچنین خواستار بازنگری در ساختار دستگاه های امنیتی عراق و مجازات مقصران حوادث اخیر در استان نینوا شد .
ˈ اسامه النجیفی ˈ رییس مجلس عراق نیز خواستار حمله گسترده نیروهای عراقی به داعش و اعزام نیروی بیشتر از بغداد به موصل برای تقویت نیروهای موجود شد .
صدها هزار نفر از مردم استان نینوا از ترس داعش به سمت مرزهای کردستان عراق حرکت کرده و سعی می کنند وارد این منطقه شوند.
رسانه ها رفتار کردهای عراق با آوارگان استان نینوا را بسیار خوب ارزیابی کرده و تاکید کردند مردم این مناطق نیز به کمک آوارگان آمده اند .
** واکنش ها
وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران ، دبیر کل سازمان ملل، کشورهای غربی از جمله آمریکا ، انگلیس، اتحادیه عرب،در ساعت های اولیه تصرف شهر موصل به این اقدام داعش واکنش نشان داده و ان را محکوم کردند.
سخنگوی وزارت امور خارجه، حمله وحشیانه تروریست ها به شهر موصل مرکز استان نینوای عراق را به شدت محکوم کرد و گفت: گسترش حملات تروریستی به عراق نمونه ای بارز از خطر فرامرزی تروریسم است.
«مرضیه افخم» عصر سه شنبه ضمن ابراز نگرانی از روند حملات زنجیره ای تروریست ها به مناطق مختلف شهری و روستایی عراق، اظهار امیدواری کرد: اقدام مشترک ارتش، نیروهای امنیتی و مردم این کشور در مقابله با تروریست ها، امنیت و آرامش را به مناطق مورد هجوم بازگرداند.
وی، گسترش حملات تروریستی به عراق را نمونه ای بارز از خطر فرامرزی تروریسم دانست و افزود: با توجه به تهدید جهان شمول تروریسم، دولت ها و مجامع بین المللی ضروری است در شرایط خطیر کنونی در کنار دولت و ملت عراق قرار گیرند.
سخنگوی وزارت امور خارجه با اعلام حمایت جمهوری اسلامی ایران از دولت و ملت عراق در شرایط جاری، تقویت وحدت ملی عراق، تحکیم همدلی و همکاری همه طرف های سیاسی این کشور را در مقابله با تروریست ها بسیار مهم و موثر دانست.

 

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

1572 مطلب نوشته است .

۱۴۰ نظر on “درباره داعش بیشتر بدانیم”

 • ترسا wrote on ۱۲ مرداد, ۱۳۹۳, ۵:۱۸

  وااااااااااااای خدا ایشالا شر شونا کم کنه و نابودشون کنه

 • ناشناس wrote on ۱۷ مرداد, ۱۳۹۳, ۱۶:۰۵

  بی شرفای داعش

 • ناشناس wrote on ۲۸ مرداد, ۱۳۹۳, ۱۶:۴۰

  نظری ندارم

  کاش…..

  آره خسته شدیم بقرآن

  …………………………………………………………………….
  سلام انشاالله همیشه ایام در سلامت کامل روح و جسم بسر ببرید.موفق باشید

 • مطهره wrote on ۳۰ مرداد, ۱۳۹۳, ۴:۰۸

  خاک تو سرشون الاهی بمیرن

 • حسین wrote on ۴ شهریور, ۱۳۹۳, ۰:۴۰

  بمیرند

 • یه ایرانی wrote on ۶ شهریور, ۱۳۹۳, ۳:۴۶

  دنیا به آخرین پیشرفت و تکنولوژی هم برسه، این پاپتیا هیچ تغییر نمی کنن و در دوران جاهلیت خودشون به سر می برن!

 • مهسا wrote on ۶ شهریور, ۱۳۹۳, ۳:۵۹

  خدا زلیلشون کنه 

 • بیتا wrote on ۸ شهریور, ۱۳۹۳, ۵:۱۵

  فکر میکنن اگربه ایران حمله کنن ما میمیریم انشا الله بمیرن

 • ناشناس wrote on ۹ شهریور, ۱۳۹۳, ۵:۵۱

  ان شاالاه نابود میشن و نسلشون منقرض میشه

 • امیر wrote on ۱۰ شهریور, ۱۳۹۳, ۳:۱۴

  حضرت امیرالمومنین (ع) ظهور این اقوام وحشی را پیش بینی نموده اند « زمانی که پرچم های سیاه را دیدید از جای خود حرکت نکنید – به این معنا که دعوت آنان باطل است و نباید به کمک آنان بشتابید – سپس قومی ضعیف ظاهر می شوند که قلب هایشان مانند براده های آهن سخت است، آنها وفادار به هیچ عهدی نیستند، به حق فرا می خوانند در حالیکه از آن نیستند، اسامی شان، کنیه و نسبت هایشان از نام شهرها گرفته شده؛ تا اینکه در بین خود اختلاف نظر پیدا می کنند و خداوند اهل حق – هر کسی که بخواهد- را ظاهر می سازد».
  انشالله به مدد امام زمان (عج) بزودی شاهد برچیده شدن بساطشان خواهیم بود

 • الشن خان احمد اف wrote on ۱۱ شهریور, ۱۳۹۳, ۱۸:۴۷

  من یک آذربایجانی هستم نمیتوان خوب صحبت بکنم اما نترسین انشالله به کمک پزوزدگار شکست میخورن من تورک هستم و من و امثال من نمیگذارند به ایران حمله شود چون غیرت ترک ها کردها و تمام ایرا نها زبان زد شده به کل دنیا من تازه فارسی یاد میگرفتم ببخشین
  ………………………………………………………………………………
  سلام به الشن خان احمد اف
  تشکر از بازدیدتان و سپاس از محبتتان داعشی ها هم خوب می دانند ایران سوریه و عراق نیست که خواسته باشند حتی نگاه چپی به آن کنند اگر دوست دارند و خیال باطل می توانند امتحان کنند تا جای جای این سرزمین گورستان آنها باشد موفق باشید

 • ناشناس wrote on ۱۳ شهریور, ۱۳۹۳, ۱۳:۳۹

  انشآ الا امام زمان طهورکنن همشو نو از بین می بر ند

 • جواد wrote on ۱۴ شهریور, ۱۳۹۳, ۴:۳۸

  کشورهایی مانند عراق،افغانستان و سوریه جز کشورهای بی صاحب هستند چرا که نه یک مسئول موفق دارند و نه یک ارتش درست.گروهک داعش شاید در عراق و سوریه این چنین حملات وحشیانه ای علیه مردم نشان می دهند چون کشور صاحب ندارد.مطمن باشید اگر این گروهک به نزدیکی های مرز های ایران بخواهد جسارت کند و وارد بشود ظرف چند روز توسط ارتش جمهوری اسلامی ایران با خاک یکسان می شود.به مردم ایران عزیز قول می دهم که این گروهک که فقط زورشان به زنها و خردسالان و پیرها می رسد هیچوقت جرات نزدیک شده به کشورمان را ندارند چون می دانند پرونده زندگیشون در فرصت کوتاهی جمع می شود.امیدوار باشید این گروهک به کشورمان تجاوز کنند تا قدرت نظامی ارتش و سپاه ایران را به چشم ببینید و از اقتدار نیروهای مسلح کشورتان به خود ببالید.

 • ناشناس wrote on ۱۹ شهریور, ۱۳۹۳, ۵:۰۰

  خداوند هدایت شان کند که از کشتن مردم دست بکشند

 • amin wrote on ۲۶ شهریور, ۱۳۹۳, ۲۳:۳۸

  با سلام به همه ی بازیدکنندگان از این خبر راستش چی بگم الان داشتم همه ی جنایات داعش لعنت الله راو میخوندم فقط می تونم اینو بگم خداوند متعال انشالله یاور ستم دیدگان و مردم سوریه . عراق و …. باشد . خودم خیلی ناراحتم از عملکرد های این گروه نمیتونم چیزری بگم .

 • ناشناس wrote on ۳۰ شهریور, ۱۳۹۳, ۱۴:۳۱

  برکی این تبصره درباره افغانستان نوشته کرده مشل وطن خود بی صاحب فکر کرده دستهای خارجی های لعنتی ها ازافغانستان دوروبریده شود مردم افغانستان تمامأ چیزدارد اول ازهمه بهتر مردم های بسیارعالی دارد معدن دارد فابریکه دارد دستهای تجاوز

  گران ازافغانستان دورشود اول کارکت های سبیل پاکستان ولایت کنرها دربدرکرده اگرمارا همسایه باند خود کفا هستم تمامأ جنایت کارها روی سیاه وهمیشه شرمنده هستند

 • رامین wrote on ۳ مهر, ۱۳۹۳, ۱۷:۳۸

  ایا میدانید دین داعش چیست…؟
  ………………………………………………………………………..
  سلام رامین بزرگوار
  دین ساختگی و من در آوردگی آنها ادعای مسلمان بودن را می کنند در حالیکه بویی از اسلام و تعالیم اسلام نبرده اند آنها تکفیری هستند و ابزار دست امریکا . اسرائیل و دیگر خون خواران که فقط در پی نابودی و بد نام کردن اسلام هستند

 • ناشناس wrote on ۴ مهر, ۱۳۹۳, ۱۹:۴۷

  خدا لعنت کند داعشی هاو تمام  تروریست های جهان انهایی که مردم بی گناه رو می کشن انشالله هر زودتر اقا امام زمان  بیان 

 • محمد wrote on ۶ مهر, ۱۳۹۳, ۱۵:۲۲

  نمیدانم اگر ما میتوانیم چند روزه نابودشان کنیم چرا تمام دنیا نتونسته این بیست هزار نفر قاتل نابود کنه اینا حتما از جای قدرت مندی حمایت میشن ووجودشان در نزدیکی مرزهای عزیزمان بسیار خطرناک است مسئله را جدی بگیریم

 • مهردادمحسني wrote on ۸ مهر, ۱۳۹۳, ۱۹:۴۱

  بخدااگرنگاه کژبه کشورم بکنندبایدحداقل ۱۰نفرشون رابکشم تابعداز آن شهادت برمن حلال شود.رهبرعزیزم تا قطره اخر خونم می ایستم.

 • مها wrote on ۹ مهر, ۱۳۹۳, ۱:۳۳

  این داعشی ها قصدشون فقط گول زدن ماست
  توی کتاب آخر الزمون نوشته شده که وقتی ظهور امام زمان نزدیکه،یه گروهی میاد و همه جارو بهم میریزه که خیلی کثیفن،بعد از اون یه فردی با یک چشم بدنیا میاد که بزرگ میشه که قاتل امام زمانه،و بعد از اون امام ظهور میکنن
  اجنبی ها با تاسیس گروه داعش،میخوان بگن که اون گروهی که میاد همه جارو بهم میریزه،داعشه
  اینا دست هاشون توی یه کاسه ست
  بعد از اون طبق باور های ما،یه انسان یه چشمی شبیه سازی میکنن
  اینطوری افکار مردمو خراب میکنن
  که ما پیشه خودمون بگیم ظهور نزدیکه
  و بعد از اون هم فردی رو ب عنوان امام معرفی میکنن به دنیا
  مردمم که ساده،حتما خیلیاشون ایمان میارن
  ..
  این حرومزاده ها قصدشون خراب کردن دین حضرت محمد
  و تحمیل امام تقلبی ب ماست
  لطفا ب اشتراک بگذارید

 • ارمیتا wrote on ۱۳ مهر, ۱۳۹۳, ۱۷:۲۰

  خدا نابودشان کنه. بخدا از ترس دارم میمیرم 

 • ناشناس wrote on ۱۴ مهر, ۱۳۹۳, ۲۱:۲۳

  از هیچی امدند هیچی نیستند به هیچی ختم میشوند انشاالله

 • الی wrote on ۱۷ مهر, ۱۳۹۳, ۱۲:۴۲

  یکی به من بگه وظیفه سازمان ملل چیه ؟
  بجز ابراز نگرانی تا حالا کاری جهت از بین بردن گروه تروریستی داعش انجام دادن ؟؟؟؟؟؟

 • پیمان از نهاوند wrote on ۲۰ مهر, ۱۳۹۳, ۱۸:۳۱

  یعضی از مردم عراق بی عرضه هستن غیرت ندارن اگه داعش مرد است فقط بیاد ی شهرکوچیک هزارنفری تاهمینجاباشلوارکردی خفشون کنیم

 • پیمان از نهاوند wrote on ۲۰ مهر, ۱۳۹۳, ۱۸:۳۵

  اگه مرد هستن بیان ی شهرهفتصدنفری ازلرستان تاباشلوارکردی  ب گاشون بدیم بعضی ازمردم عراق واقعابی غیرتن

 • ئه ایرانى wrote on ۲۶ مهر, ۱۳۹۳, ۲۱:۲۸

  انشا الله بمیرند

 • ئه ایرانى wrote on ۲۶ مهر, ۱۳۹۳, ۲۱:۳۱

  لعنت بر ان ها

 • ئه ایرانى wrote on ۲۶ مهر, ۱۳۹۳, ۲۱:۳۴

  بمىرند

 • ایرانى wrote on ۲۶ مهر, ۱۳۹۳, ۲۱:۳۶

  بمىرند

 • ناشناس wrote on ۲۶ مهر, ۱۳۹۳, ۲۱:۵۱

  خیلی بیشعورند

 • علی wrote on ۲۹ مهر, ۱۳۹۳, ۲۱:۱۳

  خیلی ادم کسیفیند

 • ناشناس wrote on ۲۹ مهر, ۱۳۹۳, ۲۱:۲۳

  چرا کسی جنگ نمیکنه با اینا ایران چرا منیره جنگ کنه وأی من خیلی میترسم

 • ناشناس wrote on ۲۹ مهر, ۱۳۹۳, ۲۲:۳۶

  خداکنه اون هاهم مثل مامسلمان بشونداگرهم مسلمان نشدندبمیرندنامردا

 • اکرم wrote on ۱ آبان, ۱۳۹۳, ۱:۲۸

  اللهم عجل لولیک الفرج……جز دعا در فرج اقا حرفی ندارم ,واقعا گناه بچه های بی دفا چیه,پناه برخدا

 • مهدی فدرسکی wrote on ۱ آبان, ۱۳۹۳, ۹:۴۴

  باسلام خدمت همه کاربران خداجو ومومن
  امید به فضل خدای متعال وبا درایت رهبری معضم وهمت مسلمانان جهان ریشه استبداد وفتنه در اسلام ریشه کن خواهد شد وفرقه های ضد اسلام از جمله داعش منفور شرش از جهن کنده خواهد شد

 • ناشناس wrote on ۵ آبان, ۱۳۹۳, ۱۷:۴۸

  انشاالله زمین باز بشه افراد داعش اند خودش زنده به گور شن 

 • علی wrote on ۸ آبان, ۱۳۹۳, ۲۱:۵۴

  اینا دیگه خیلی وحشین ،والا کثافتن درحد چی بگم …
  انشالا خدا نسلشونو باخاک یکسان کنه.
  همه روترسوندن .

 • محرم wrote on ۱۰ آبان, ۱۳۹۳, ۲۰:۳۰

  داعش دشمن خداست وبویی ازآدمیت که سهل است ازحیوانیت هم نبرده واگرازسوی کشورهای شیطان صفت شارژنشوندیکروزه ازبین میرندجنایات اوناراکه میبینم،میگم ((عجب صبری خدادارد))

 • رامین wrote on ۱۰ آبان, ۱۳۹۳, ۲۱:۰۷

   این همه وحشیگری واسه چیه؟به چی برسن, 

 • ایوب جرجانی wrote on ۱۹ آبان, ۱۳۹۳, ۲۲:۲۲

  بابا این گروه داعش هیچ غلطی بر علیه ایران نمیتواند بکند  ما میدانیم که اینا وحشی  هسن ؟ و مهمتر از اینکه که در یکی از حدیث های امام علی  ع امده که برای رسیدن قیامت  چن نشانه هس و این گروه داعش یکی از این نشانه های قیامت است  خدا صبر بده

 • reza wrote on ۲۴ آبان, ۱۳۹۳, ۱:۰۳

  فقط دلم به حال اون زن و بچه ها و مردم بی گناهی که افتادن دس این عوصی ها میسوزه اخه عراقی ها چه گناهی کردن مگه ادم نیستن اونا هم مثل ما هستن بقران خوب و بد همه جا هست نمیشه گفت همه ی عراقی ها بدن چرا نباید امنیت داشته باشن خیلی نامردیه

 • سعید لطفی wrote on ۱ آذر, ۱۳۹۳, ۲۰:۲۴

  من آذری هستم به مولایم علی (ع) قسم اگر فکر ایران را در سر داشته باشند نابودشان می کنیم.

 • ناشناس wrote on ۲ آذر, ۱۳۹۳, ۰:۲۲

  به امید خدا شکست خواهند خورد

 • ناشناس wrote on ۱۰ آذر, ۱۳۹۳, ۱۷:۲۴

  میکشمشون

 • شهین wrote on ۱۱ آذر, ۱۳۹۳, ۱۳:۴۶

  سلام فقط خدارو شکر میکنم که در کشورم امنیت دارم و این مسائا را نداریم ای کاش این کشورهایی که اینطور راحت اجازه میدهنداز قبیل این آشغالها ؟آسایش و آرامش کشورشون قطع کنند مسئولین با عرضه و شجاعی داشتن که حس وطن دوستی و مردم دوستی داشتن

 • ناشناس wrote on ۱۳ آذر, ۱۳۹۳, ۱۱:۱۹

  انشا اللاه سوریه و عراق سرشونرو ببره

 • علیرضا wrote on ۱۳ آذر, ۱۳۹۳, ۱۵:۳۶

  باکمک ایرانیا شکستشون دادن

 • میلاد wrote on ۱۸ آذر, ۱۳۹۳, ۱۰:۵۰

  فی قلوبهم مرض فزادهم الله مرضا

 • ناشناس wrote on ۲۱ آذر, ۱۳۹۳, ۰:۰۲

  سلام  داعش  چیه یه مشت آدم اسکول که خدا رو نمیشناسن

 • سید wrote on ۲۱ آذر, ۱۳۹۳, ۲۲:۰۷

  داعش به زودی نابود می شود چون که پایه های این حکومت ظلم است و ظلم همیشه نابود می شود–ما ایرانی هستیم و برای دفاع از سرزمینمون اماده
  یا علی

 • مهران wrote on ۲۱ آذر, ۱۳۹۳, ۲۲:۲۶

  داعش یه مشت ادم هستن که  فک میکنن  خدا نفس روخلق کرده تا انان قتل عام کنن

 • الهام wrote on ۲۲ آذر, ۱۳۹۳, ۹:۱۵

  میکشمشون.

 • ناشناس wrote on ۲۳ آذر, ۱۳۹۳, ۲۱:۲۹

   اگه جراعت دارن بیان ورامین تا حالیشون کنیم

 • بهاره& wrote on ۲۳ آذر, ۱۳۹۳, ۲۱:۳۱

  اگه جراعت دارن بیان ورامین

 • فرشید wrote on ۲۶ آذر, ۱۳۹۳, ۱۰:۴۰

  فقط عاجزانه از خدامیخوام هر چه زودتر نابودش کنه تا بیشتر از این موجب ازار واذیت مردم نشن

 • یا حسین wrote on ۹ دی, ۱۳۹۳, ۱:۰۳

  خدا این دسته از حیونارو از روی زمیننننننننن برداره یا حسین

 • یا حسین wrote on ۹ دی, ۱۳۹۳, ۱:۰۵

  زلیل شن الهی بگیرن همون کاری که با اون مردم  میکنن ده برابر شو روشون انجام بدن

 • امیر از تربت جامم wrote on ۱۱ دی, ۱۳۹۳, ۷:۱۲

  انشاالله منقرض شن نسل این داعشی های کثیف 

 • علیرضا wrote on ۱۳ دی, ۱۳۹۳, ۲۳:۰۵

  خدا لعنتشون کنه

 • محمد wrote on ۲۶ دی, ۱۳۹۳, ۲۰:۴۶

  داعش باید ازبین برود هرچه زودتر

 • محمد wrote on ۲۷ دی, ۱۳۹۳, ۷:۰۶

  باید داعش هرچه زودترازبین برود

 • محمد wrote on ۲۷ دی, ۱۳۹۳, ۷:۰۷

  باید داعش هرچه زودتر ازبین برود

 • هتل های مشهد wrote on ۶ بهمن, ۱۳۹۳, ۲۰:۱۳

  وبسایتتان بسیار عالی است

 • یوسف کرمانشاه wrote on ۷ بهمن, ۱۳۹۳, ۳:۴۴

  مه خودم بچه کرمانشام پ چرا داعش نمیا کرمانشاه بخدا حوصلمان سر رفت بچه کرمانشاهو دست کم گرفتن ولا به علی دیه خسته شدیم از ای بازی رایانه ای دعا کنید بیاد منتظریم اخه کسی نی بگه جا قحطی بود تا کرمانشاه نباشه مغز خر خوردی یا از جانت سیر شدی

 • یوسف کرمانشاه wrote on ۷ بهمن, ۱۳۹۳, ۳:۵۳

  داعش اسم کرمانشاهه اورده به امام حسین دستم بششان برسه تیکه بزرگشان گوششانه بیان ایران اول نفر خود دس به اسلحه میشم خسته شدیم از بازی رایانه ای بزا یه بارم جدی بازی کنیم 

 • محمد رضا wrote on ۱۰ بهمن, ۱۳۹۳, ۱۰:۴۹

  داعش خیلی خطرناک است داعش مردم را به قتل می رساند

 • پوریا wrote on ۱۱ بهمن, ۱۳۹۳, ۲:۰۳

  تو نشانه های آخرالزمان و تو کتاب نهج البلاغه نقل از حضرت علی نوشته که قومی یا افرادی به پامیخیزندو برای نابودیه اسلام تلاش میکنندودست به کشتن وقتل وغارت میزنند اما میان این قوم یه تفرقه ایجادمیشه که همین باعث ازبین رفتنشون میشه 
  من خودم به شخصه معتقدم که این گروه ظالم وستمگر از بین میره خیلی زودازبین میره
  اگرخیلی ادعای مردونگیشون میشه بلندشن بیان ایران تاحالیشون کنیم

 • اتوسا جون wrote on ۱۵ بهمن, ۱۳۹۳, ۱۵:۰۹

  خیلی ناراهتم از این که همچین موجودات کسیفی دارن پاشونو بیشتر ازگیریمشون درازمیکنن

 • حسا wrote on ۱۶ بهمن, ۱۳۹۳, ۳:۵۰

  مرگ بر دولتوم شیطان

 • غلامحسین قریشی wrote on ۲۵ بهمن, ۱۳۹۳, ۵:۵۳

  حیفه که کلمه انسان را بر روی انها بکار ببریم اونا با پرچم محمد رسول الله به دین محمدی اهانت میکنند حضرت محمد کجا گفته سر بچه های معصوم را ببرید با اینکه هیچی ندارم بقران راضی ام به جنگ اونا برم تا اخرین لحظه ای که نفس دارم با اون کثافتها بجنگم

 • danial wrote on ۲۶ بهمن, ۱۳۹۳, ۱۶:۱۲

   بمیرنند الهی

 • رضا wrote on ۸ اسفند, ۱۳۹۳, ۲۰:۴۴

  شاید اینها همه بهانه ای باشد برای ظهور آقا امام زمان (عج)

  انشاءالله

 • من؟یه عشق ایران wrote on ۱۱ اسفند, ۱۳۹۳, ۲۲:۳۵

  خدایا خداوندا یعنی اینا دل ندارن؟ چطور دلشون میاد؟واقعا چطور؟ الهی نابود بشن.یه ایل از دستشون راجت شن…..

 • ناشناس wrote on ۱۲ اسفند, ۱۳۹۳, ۲۳:۴۸

  واقعا  اینا وحشین لعنت بر داعش

 • ناشناس wrote on ۱۶ اسفند, ۱۳۹۳, ۱۲:۴۶

  خداوند بر همه مسلمون صبر بته

 • طراحی لوگو wrote on ۱۷ اسفند, ۱۳۹۳, ۱۲:۴۸

  خدا لعنتشون گنه ایشالله

 • تمبر wrote on ۱۸ اسفند, ۱۳۹۳, ۱۴:۴۴

  مرسی عالی بود

 • ناشناس wrote on ۲۱ اسفند, ۱۳۹۳, ۱۸:۳۱

  دهنشون لال بشه

 • ناشناس wrote on ۲۲ اسفند, ۱۳۹۳, ۱۴:۲۵

  سلام بر محمد و ال محمد صلوات  دعا میکنم که داعشی ها ریشه کن بشن به خدا من یه جوون ٢٨ سأله هستم و حاضرم برم بأهاشون بجنکم 

 • عرفان wrote on ۲۳ اسفند, ۱۳۹۳, ۱۹:۲۲

  خدا لعنتشون کنه که اون زن  ها و بچه ها رو میکشنخدا مگه گناهشون چیه چرا باید اینا تو این دنیا باشه خدا یا اینارو چرا نابود نمیکنی اقا امام زمان مولای من چرا قیام نمیکنی که این کثافتارو از زمین برداری ایشالا نابود بش الهی امین

 • اقاي ايراني wrote on ۲۴ اسفند, ۱۳۹۳, ۱۱:۱۸

  هیچ غلطی نمیتونن به ایران بکنن

 • سامان wrote on ۳ فروردین, ۱۳۹۴, ۲۲:۱۵

  امیدوارم که گروه داعش به دست خودشان زنده به گور شوند

 • رضا wrote on ۷ فروردین, ۱۳۹۴, ۱۳:۰۵

  داعش اسلام
  ی نیست

 • ناشناس wrote on ۱۰ فروردین, ۱۳۹۴, ۳:۲۷

  بسیار سایت جالبی است متشکریم از شما

 • امیر wrote on ۱۵ فروردین, ۱۳۹۴, ۱۳:۱۰

  مرگ بر داعش. درود بر ایران اسلامی

 • امیر wrote on ۱۵ فروردین, ۱۳۹۴, ۱۳:۱۰

  مرگ بر داعش.درود بر ایران اسلامی

 • حامد wrote on ۱۷ فروردین, ۱۳۹۴, ۲۰:۱۶

  امت سرافراز ما باید استقامت پیشه کنند و شعار مرگ بر آمریکا را سرلوحه کارشان قرار دهند. « وَ قُلْ جاءَ الْحَقُّ وَ زَهَقَ الْباطِلُ إِنَّ الْباطِلَ کانَ زَهُوقاً» / سوره الاسرا؛ آیه ۸۱
  ” و بگو: حق (یعنى اسلام) آمد و باطل (یعنى غیر اسلام) نابود شد. زیرا باطل یقیناً از بین رونده است

  .
  « یَأَیَّها الَّذِینَ ءَامَنُواْ إِن تَنصُرُواْ اللَّهَ یَنصُرْکُمْ وَ یُثَبِّتْ أَقْدَامَکم ‏* وَ الَّذِینَ کَفَرُواْ فَتَعْسًا لَّهمْ وَ أَضَلَّ أَعْمَالَهُ » / سوره محمد ؛ آیه ۸ و ۹

  ” اى کسانى که ایمان آورده ‏اید! اگر (آیین) خدا را یارى کنید، شما را یارى می کند و گامهایتان را استوار مى ‏دارد * و کسانى که کافر شدند، مرگ بر آنان! و اعمالشان نابود باد.”

 • ناشناس wrote on ۲۰ فروردین, ۱۳۹۴, ۱۸:۱۰

  بمیرند

 • 313 wrote on ۲۶ فروردین, ۱۳۹۴, ۱۷:۰۸

  سلام با حضور ژنرال سلیمانی این وهابی های وحشی هیچ کاری نمیتنن بکنن.حدیث امام علی درباره این موضوع هست ولی اینجور که گفتید نیست.این وهابی ها رو هم با برادران عزیز سنی مذهب اشتباه نگیرید.اینم بدونیم که ظهور خیلی نزدیکه
  یا تکفیری صبرک صبرک انا والاه جیش الحیدر

 • محمد wrote on ۱ اردیبهشت, ۱۳۹۴, ۱۵:۱۴

  خیلی بیشورن اشغالا

 • حامد wrote on ۳ اردیبهشت, ۱۳۹۴, ۲:۰۳

  این داعش,که امروز میبینید,همون توله های بنی امیه و یزید و …هستند

 • معین wrote on ۲۶ اردیبهشت, ۱۳۹۴, ۱۴:۲۷

  خدا نعلتشون کنه بی پدر و مادرا

 • چرم مشهد wrote on ۲۷ اردیبهشت, ۱۳۹۴, ۱۵:۲۸

  با حضور سردار سلیمانی پیروزیم

 • سردار سلیمانی2 wrote on ۲۹ اردیبهشت, ۱۳۹۴, ۱۸:۰۹

  وجود داری بیا نسیم سیتی

 • سها wrote on ۳ خرداد, ۱۳۹۴, ۲:۰۵

  ما ساکت نمیشینیم عقبم نمیکشیم وقتی امسال قاسم سلیمانی تو ایران زیاد داریم

 • فرشته wrote on ۱۹ خرداد, ۱۳۹۴, ۰:۰۰

  خدا کن هیچ وقت به داخل ایران نفوذنکنند خدا همشون نعلت کنه

 • رامین wrote on ۲۱ خرداد, ۱۳۹۴, ۱:۴۸

  سلام به همگی نترسید خدا با ماس انشاءالله همشون نابود میشن با ایمان باشید دعا کنید انشاءالله امام زمان زهور میکنه همشون نابود میشن 

                                                            الله  الله    الله   الله   الله 

 • رامین wrote on ۲۱ خرداد, ۱۳۹۴, ۱:۵۱

                                                                                 الله 
  سلام نترسین نمیتونن هیچ کاری کنن خدا با ماس انشاءالله همشون نابود میشن امام زمان زهور میکنه همشون نابود میشن با ایمان باشید به خدا توکل کنید خدا بزرگه 

 • ناشناس wrote on ۲۹ خرداد, ۱۳۹۴, ۱۷:۱۰

  امیدوارم در این روزهای مبارک رمضان خدواند نسل داعش را از بین ببره وهمه در آمان باشن 
  مسلمان نیاید بترسه
   خدا با همه  هست  یار ویاور ماست

 • ایرانی wrote on ۳۱ خرداد, ۱۳۹۴, ۱۵:۴۲

  خدانعلت کنه داعش

 • خاکی wrote on ۶ تیر, ۱۳۹۴, ۲۰:۴۷

  داعش!!!!!!  ؟؟؟  باید اسمش دشعش بو (دولت شیطانی عراق و شام)..
  خدا یه پیامبر فرستاد رو زمین خب! که به آدمهای جاهل اونموقع اسلام رو نشون بده که بگه اقا این اسلامه و قوانین خودش رو داره اگه دوست داری بیا قدمت رو چشم اگه دوس نداری مسلمان نشو زور که نیست… این داعش میره به مال و خاک و ناموس مردم تجاوز میکنه و دختر ۸ساله رو اماده ازدواج میدونه اخه این کجای قرآن اومده؟ مردم سر میبره فیلمشو پخش میکنه انگار هالیووده!!! این چیه اخه تازه اسمشم گذاشته دولت اسلامی.. یه عده بیسواد جمع شدن دور هم تشکیل دولت شیطانی دادن که فقط کشت و کشتار و از همه مهم تر پول و بردن آبروی اسلام واقعی جلوی مسیحی،یهودی، بی دین، کافر،سکولار،کومونیست و… است.. مشکل روانی دارن تازه صورتشونم میپوشونن اگر خیلی به این دولت خودشون اعتقاد دارن صورتشونو نشون بدن بگن آی ملت ببینید منم که دارم این کارو میکنم بهش اعتقاد دارم..اینا فقط پول براشون مهمه 

 • ناشناس wrote on ۲۰ تیر, ۱۳۹۴, ۱۶:۲۷

  بد

 • علی کاویانی wrote on ۱۷ مرداد, ۱۳۹۴, ۱۶:۵۴

  سلام به همه هموطنان عزیز داعش برای ایران هیچ تهدیدی محسوب نمیشه.نه تنها داعش بلکه تمامی گروهای  تروریستی خودشون میدونن که در مقابل ایران و ایرانی هیچ غلطی نمیتونن بکنن.به یاری خدا خیلی زود نابود میشن 

 • ایرانی wrote on ۱۸ مرداد, ۱۳۹۴, ۱۶:۳۳

  دوستان لطفا برای ظهور اقامون امام زمان صلوات بفرستین…اللهم صل الی محمد و ال محمد و عجل فرجهم

 • ناشناس wrote on ۲۵ مرداد, ۱۳۹۴, ۲۲:۱۸

  ایشالا بمیرن از شرشون راحت شیم

 • نریمان wrote on ۵ شهریور, ۱۳۹۴, ۴:۵۶

  با سلام من اینجا مثله شیر ایستادم تا داعشیهارو مثله روباه زبون کنم.نریمانم از شهر شهید پرور و قهرمان کرمانشاه.

 • yadallah wrote on ۲۰ شهریور, ۱۳۹۴, ۷:۳۳

  بخدا بیشرفند داعش فقط زورش به زن وبچه ها میرسه بقران دوست دارم که به کشور ما حمله کنند که باخاک یکسانشون بکنیم بی ناموسها رو

 • yadallah wrote on ۲۰ شهریور, ۱۳۹۴, ۷:۳۴

  داعش بی غیرت

 • ناشناس wrote on ۲۳ شهریور, ۱۳۹۴, ۲۳:۲۷

  خدا یا نابودشون کن  خدایا نابودشون کن خدایا کمک کن

 • مهدی ازایلام wrote on ۲۹ شهریور, ۱۳۹۴, ۱۷:۱۶

  اگه داعش مرد هستن بیان ایلام بخدا زنده به گورشان می کنیم 

 • ايراني wrote on ۶ مهر, ۱۳۹۴, ۱۵:۲۶

  من یه دختر ۱۴ سالم وقتی که اسم داعش میاد از ناراحتی و عصبانیت نمی دونم چیکار کنم یه مشت انسان نه حیفه به اینا بگیم انسان یه مشت حیوون وحشی که افتادن به جون ادمای بی گناه و کودکان معصوم خدا ان حیوونارو از رو زمین بردار خواهش …

 • عثمان wrote on ۱۴ مهر, ۱۳۹۴, ۲۰:۱۶

  من یه سنی هستم انشاا… امام زمان متولد خواهد شد و با حضرت عیسی ظهور خواهند کرد از رسول خدا پرسیدند چقدر تا ظهور مانده ایشان فرمودن هزار سال و خورده ای حالا ما دا خل خورده هستیم .حق زنده است باطل نابود

 • ملیسا wrote on ۱۷ مهر, ۱۳۹۴, ۱۳:۰۶

  این داعشا فکر کردن کین مگه؟یه مشت ادم حیوون و کثیف.بچه ها اصلا نترسین اونا هیچ غلطی نمیتونن بکنن.خدا همچین جوابشونو بده که کیف کنین.به خدا توکل کنید.

 • مسلمانان برادرند wrote on ۵ آبان, ۱۳۹۴, ۲۲:۳۹

  داعش انسان نیست و چیزی از برادری و اسلام نمیدونه

 • سینا wrote on ۱۵ آبان, ۱۳۹۴, ۱۲:۰۶

  انشالله نابود شه…

 • علیرضا wrote on ۸ آذر, ۱۳۹۴, ۱۶:۱۱

  مرگ بر داعش

 • ناشناس wrote on ۱۲ آذر, ۱۳۹۴, ۱۲:۳۴

  الهی نسلتون منقرض بشه فقط می تونم بگم داعشهیچ غلطی نمی تونه کنه

 • ناشناس wrote on ۱۸ آذر, ۱۳۹۴, ۲۱:۳۲

  بمیرن الهی

 • رز wrote on ۱۹ آذر, ۱۳۹۴, ۱۳:۰۷

  انشالله شرشون کنده شه از سرمون 

 • حجت wrote on ۴ دی, ۱۳۹۴, ۱:۱۲

  لعنت به هرچه داعشی خداونت رهبرمان راسلامت نگه دارد  داعش را باید با سخت ترین مجا زات ها کشت   

 • مرضیه wrote on ۱ بهمن, ۱۳۹۴, ۱:۰۵

  نمیدونم ولی میتونم بگم اخر زمان نزدیک هرکسی مجازات اعمالشو میکشه یک مشت آدم بی. گناه اخه چرا …باید کشته یا به اسارت برن…..وقتی میبینم این صحنه ها رو باخودم میگم واقعا داعشی ها ادم هستن یا حیوان ….

 • کیوان wrote on ۱۰ بهمن, ۱۳۹۴, ۸:۳۶

  الهی نسلشان ازروی زمین برچیده شود

 • سامان wrote on ۷ اسفند, ۱۳۹۴, ۱:۱۲

  مامی تونیم به جای فوش به جنگ داش بریم

 • خلیل wrote on ۲۰ اسفند, ۱۳۹۴, ۰:۰۲

  ایشالاه خود خدا وند بزرگ جوابه دایش رو بده 

 • سبحان wrote on ۳ فروردین, ۱۳۹۵, ۶:۴۲

  داعش خر است

 • خیر محمدیعقوبی wrote on ۱۰ فروردین, ۱۳۹۵, ۱۰:۴۵

  افغا نستان کشور است با نام ونشان که در تاریخ به اثبات رسانیده که به متجا وزین جواب دندان شکن داده است در حا لیک دشمنان افغا نستان همواره جنگ را بر ما تحمل کرده اند اما نیرو ها ی مصلح ما با شها مت ومر دانگی از مردم وگشور شان دفاع نموده است ما افتخار میکنیم به نظا میا ن کشور خودافغا نستان کشور با صاحب است کشور بی صاحت کشور های تجا وز گر است که به حر یم دیگران نوکران شان را غر ض تخر یب و اعمل وحشیا نه ا عزام میدا رند شهر های مارا ویران میکنند ا طفال زنان خوا هران پیران ومادران ما را به خاک وخون میکشا ننداصلا ان کشور ها نه صاحب دارند ونه اردو لعنت خداون به این د حشت گران بی وطن وسلام

 • علی wrote on ۱۲ فروردین, ۱۳۹۵, ۲۲:۲۰

  لعنت به داعش
  لعنت به وهابی ها به خدا من دوست دارم بیان ایران تا این مردم نابودشون کنن . ایران ما پر از سردار سلیمانی هست .

 • بنیامین wrote on ۱۹ فروردین, ۱۳۹۵, ۱۵:۴۲

  این قوم وحشی تهدیدی برای همه ادیان است
  خداوندبخواهدتانسلشان بریده شود
  تقاص ازانان بافارقلیط است

 • پورتقی wrote on ۱۶ اردیبهشت, ۱۳۹۵, ۱۷:۵۲

  انشاءالاه باظهور مهدی  ریشه هر ظلمی ازمیان برود 

 • ناشناس wrote on ۳ خرداد, ۱۳۹۵, ۱۷:۴۹

  خاک تو سر داعش

 • سعید wrote on ۸ خرداد, ۱۳۹۵, ۲۳:۱۵

  بر روح پاک شهدای مدافعان حرم صلوات

 • زهره خسروی wrote on ۴ تیر, ۱۳۹۵, ۱۸:۴۵

  خدایا انتقام خون همه مظلومان روبگیر…خدایا وهابیت رو ریشه کن کن.امین

 • ناشناس wrote on ۳۱ مرداد, ۱۳۹۵, ۱۷:۴۹

  ذره ای فکرتون و مشغول گروهک داعش نکنید حضرت علی ۱۴۰۰ سال پیش این اتفاق و پیش بینی کرده بود گروهی ک دشمن نا حق مسلمانان با پرچم های سیاه رنگ و‌ریش و موهای بلند قلبشون براده ی اهن و ایشون فرمودند که توسط خودشون نابود میشن خودشون باهم درگیر میشن و همدیگر و نابود میکنن نترسید فقط منتظر همچین معجزه ای باشید سبحان الله یا مهدی

 • ناشناس wrote on ۳۰ شهریور, ۱۳۹۵, ۲:۲۵

  خداباماست,مطمین باشین دوستان,پس ترسی هم درکارنیست,اینجا ایرانه,یعنی سرزمین شیران ودلیران,تاریخ ثابتش کرده,داعش کدوم سگیه,که بخوادیه نگاه چپ به مابکنه,خودشم اینو خوب میدونه,هم خودبی صفتش هم دوستای دیگه اش.

 • ترون العجيب wrote on ۸ مهر, ۱۳۹۶, ۲۰:۰۴

  لعنت بر همه ی وهابی ها
  کانال مذهبی
  @ya_saheb_12
  بیاید ولفت ندید

 • ایران wrote on ۲۰ مهر, ۱۳۹۶, ۱۰:۵۵

  داعش بگووبچه ۶ساله تخصیری داره که ین کارارو باهاش میکنی  بچه های خودتونو هم دارین بزرگ میکنین که شما مردین بجاتون باشن چ  ههممون یک روزی میمیرین هرکاری میکنین بکنین جهنم

 • ninjaye.khofte wrote on ۲۹ آذر, ۱۳۹۶, ۲۱:۲۹

   اگه دستم برسه وای

 • ندا wrote on ۱۹ فروردین, ۱۳۹۷, ۱۱:۱۵

  کاش منم میتونسم ب جنگ با داعش برم

 • AHMADREZA555 wrote on ۱۱ مرداد, ۱۳۹۷, ۱۷:۴۴

  بمیرن

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .


تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت فرهنگی،اجتماعی سفیر - safeir.ir است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Translate »