سرپرست فرمانداری ویژه دزفول بر لزوم ایجاد بسیج رسانه‌ای به منظور مقابله با ویروس کرونا و فرهنگ‌سازی در زمینه رعایت پروتکل‌های بهداشتی در این شهرستان تأکید کرد.

سرپرست فرمانداری ویژه دزفول بر لزوم ایجاد بسیج رسانه‌ای به منظور مقابله با ویروس کرونا و فرهنگ‌سازی در زمینه رعایت پروتکل‌های بهداشتی در این شهرستان تأکید کرد.

دزفول- سرپرست فرمانداری ویژه دزفول بر لزوم ایجاد بسیج رسانه‌ای به منظور مقابله با ویروس کرونا و فرهنگ‌سازی در زمینه رعایت پروتکل‌های بهداشتی در این شهرستان تأکید کرد.

روابط عمومی پایگاه اطلاع رسانی سفیران ایثار، علی فرهمندپور عصر امروز چهارشنبه در نشست هم‌اندیشی با اصحاب رسانه و فعالان رسانه‌ای در زمینه مدیریت بیماری کرونا، اظهار کرد: با توجه به اینکه شهرستان دزفول از نظر شیوع کرونا در وضعیت «قرمز» به سر می‌برد لازم است یک بسیج رسانه‌ای برای مقابله با کرونا در شهرستان دزفول راه‌اندازی شود تا اصحاب رسانه دوشادوش سایر جریان‌ها در مسیر مدیریت شرایط گام بردارند.

وی با بیان اینکه فضای شیشه‌ای مجازی می‌تواند در همه ابعاد شگفتی‌ساز باشد، افزود: قرمز بودن وضعیت شهرستان بیشترین ضربه را به مردم جامعه وارد کرده است. در شرایط کنونی هر فردی در حوزه مدیریت این بحران رسالتی به عهده دارد، عده‌ای در جایگاه پزشک و پرستار و عده‌ای نیز در جایگاه رسانه رسالتی به عهده دارند که کمتر از رسالت پرستاران نیست.

سرپرست فرمانداری ویژه دزفول با بیان اینکه رسالت اصحاب رسانه این شهرستان در شرایط فعلی همراهی با کادر درمان است، گفت: اکنون فضای انتقاد نیست اگر قلم به اشتباه چرخیده شود بالاترین ضربه را جامعه می بیند و اگر قلم درست چرخانده شود می‌تواند باعث کاهش تشنج و تزریق امید در جامعه باشد.

فرهمند پور با تأکید بر اینکه رسانه‌ها باید با ایده‌های نو در مسیر افزایش آگاهی مردم در زمینه مقابله با کرونا، ارائه هشدارهای کرونایی، فرهنگ‌سازی در زمینه رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و آموزش چگونگی رعایت پروتکل‌های بهداشتی حرکت کنند، تصریح کرد: باید از فرصت رسانه و فضای مجازی استفاده بهینه کنیم و شرایط را به سمتی پیش ببریم که سطح آگاهی مردم از شرایط به جایی برسد که به صورت خودجوش از برگزاری مجالس و ایجاد تجمع خودداری کنند و لزوم رعایت پروتکل‌ها از سوی افراد جامعه به یکدیگر توصیه شود.

وی به بازدید از بیمارستان گنجویان در شب اول انتصاب خود به عنوان فرماندار دزفول اشاره کرد و گفت: دانشگاه علوم پزشکی دزفول همواره یکی از علل اصلی افزایش آمار را افزایش نمونه‌گیری و بیماریابی از افراد عنوان می‌کند و این سوال در ذهن مردم و اصحاب رسانه پیش می‌آید که مگر استان‌های دیگر در کشور این اقدام را انجام نمی‌دهند که پاسخ خیر است چرا که بر اساس شواهد بسیاری از استان‌های سفید پروسه بیماریابی را انجام نمی‌دهند.

سرپرست فرمانداری ویژه دزفول با بیان اینکه رسانه‌ها نباید اجازه دهند اخبار نادرست در جامعه بسط یابد، افزود: در کنار اخبار تلخی که در شهرستان وجود دارد رسانه‌ها باید با تیزبینی و درایت بین واقعیات و مستندات جست‌وجو کنند و به دنبال نشر و انعکاس اخبار و اتفاقات مثبت نیز باشند.

فرهمند پور با بیان اینکه اکنون وقت انتقاد و تخریب نیست، عنوان کرد: باید دست‌به‌دست هم دهیم و برای تزریق امید به مردم و جامعه اتفاقات شگفتی‌ساز را بسازیم و امید را از دل ناامیدی دربیاوریم اگر این‌گونه عمل کردیم موفق هستیم لذا رسانه‌ها و ما مسئولان شهرستان باید در راستای تسکین دردهای مردم هر کاری را که از دست و ذهنمان بر می‌آید انجام دهیم.

وی اضافه کرد: انتقاد از بی‌تدبیری و کم‌کاری حق طبیعی رسانه‌ها است اما زمانی این انتقاد ارزشمند است که واقعیت‌های مثبت نیز از سوی رسانه‌ها دیده و منعکس شوند.

سرپرست فرمانداری ویژه دزفول همچنین با اشاره به بازدید روز گذشته از بیمارستان تأمین اجتماعی شهرستان، بیان کرد: رفع زیرساخت برق بیمارستان در حال پیگیری است ضمن اینکه مشکل فاضلاب بیمارستان نیز پس از گفت‌وگو با مدیرعامل آبفای استان برطرف شد.

فرهمندپور از تحویل یک دستگاه پلاسما فرز برای انجام پلاسما درمانی ظرف دو روز آینده به دانشگاه علوم پزشکی دزفول خبر داد و افزود: در پلاسمای خون بهبودیافتگان، سپر دفاعی در برابر ویروس کرونا وجود دارد که با تزریق این پلاسما به بیماران مبتلا به کرونا، ایمنی آن‌ها تقویت می‌شود. این پلاسما تنها در بدن بهبودیافتگان کرونا وجود دارد لذا اکنون که این دستگاه ظرف دو روز دیگر در اختیار دانشگاه علوم پزشکی قرار می‌گیرد و لازم است رسانه‌ها در این زمینه فرهنگ‌سازی کنند و بیماران بهبود یافته را تشویق به اهدای پلاسمای خود کنند.

به گزارش مهر، در این نشست اصحاب رسانه، پیشنهادات و راهکارهای خود را در خصوص بهبود شرایط و کنترل و مدیریت بیماری کرونا در شهرستان ارائه دادند.

شهرستان دزفول پس از اهواز دارای بیشترین آمار مبتلایان به کرونا در استان خوزستان است و در وضعیت قرمز به سر می‌برد.بنقل از خبرنگار مهر

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

1572 مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .


تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت فرهنگی،اجتماعی سفیر - safeir.ir است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Translate »