صبحگاه و صبحانه با حضرت آقا (حضرت آیت الله الامام خامنه ای)

صبحگاه و صبحانه با حضرت آقا (حضرت آیت الله الامام خامنه ای)

صبحگاه و صبحانه با حضرت آقا (حضرت آیت الله الامام خامنه ای)

سفیر خوزستان بنقل از وبلاگ چمدان آبی : خوزستان خودش را آماده می کرد ، دزفول خودش را آماده می کرد ، پادگان کرخه خودش را آماده می کرد ، لشکرهای منطقه خودشان را آماده می کردند ، نیروهای لشکر۷ ولی عصر(ع) خودشان را آماده می کردند ، پرسنل تبلیغات لشکر۷ ولی عصر(ع) خودشان را آماده می کردند . قرار بود صبحگاه مشترک در میدان صبحگاه پادگان کرخه دزفول برگزار شود ، هر کس به نوبه خود وظیفه اش را با شوق و ذوق تمام انجام می داد . جایگاه مراسم نیز به خود می بالید از اینکه به زودی میزبان شخصیتی عزیز و گرامی خواهد بود .

روز موعود یعنی (صبح جمعه ۷/۵/۱۳۶۷) فرا رسید صفوف رزمندگان صف در صف با نظم خاصی قرار گرفتند ، نسیم صبحگاهی وزیدن گرفته بود و پرچم سه رنگ جمهوری اسلامی ایران را که برافراشته شده بود مانند برگ سبز درختان به حرکت در می آورد ، آن یار مهربان و یاور رزمندگان ، فرزند خلف رسول الله(ص) و سُلاله شمشیر و قیام و شهادت و فرزند انقلابی امام خمینی ، حضرت حجت الاسلام و المسلمین سید علی خامنه ای ، ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران ، رئیس شورای عالی دفاع و امام جمعه تهران با صلابتی خاص وارد میدان صبحگاه شدند و مورد استقبال گرم فرزندان انقلابی خویش قرار گرفتند .

قاری قرآن آیاتی چند از کلام الهی را تلاوت کرد ، آنگاه اینجانب (محمد حسین دُرچین) بعنوان مجری برنامه جهت عرض خوش آمد ، پشت تریبون قرار گرفته و بعد از خواندن اشعاری حماسی متن خوش آمد را نیز قرائت نمودم .

هوای کربلا

ز جبهه های گلگون ، کسی مرا صدا کرد دلم دوباره خون شد ، هوای کربلا کرد

نسیم آشنایی رسید بر مشامــــــــــــم که با غریب عشقم دوباره آشنا کرد

کجاست آن دلاور ، که تا فشنگ آخـــــــر لبش علی علی گفت ، دلش خدا خدا کرد

دمی که غرق خون بود میان آتش و دود لبی بخنده بگشود ،”امام” را دعا کرد

شهید پرپر من ، همیشه یاور مــــــن غمت چگونه گویم ، که با دلم چه ها کرد

((نویسنده : محمدحسین درچین “مجری برنامه صبحگاه مشترک پادگان کرخه سال ۱۳۶۷” هنگام خواندن متن خوش آمدگویی در حضور حضرت آیت الله خامنه ای))

بسم الله الرحمن الرحیم

اِنَّ الجَهادَ بابٌ مِن اَبوابِ الجَنه فَتَحَهُ اللهُ لِخاصَه اولیائِه……..

رزمگاه حماسه و شرف ، منای صدق اسماعیلیان ، مناره بلند ایثار و قله شکوهمند شهادت ، امروز میزبان منادیان عزت و حریت و فلاح است .

قافله در قافله ، مردان مرد ، اینان که تار و پود جانشان را به عشق حسین آذین بسته اند و رگهایشان عبور گاه خونی است که در ظهر تفتیده صحرای طف فواره زد . به جبهه آمده اند تا حنجره سرخ گودال قتلگاه را پاسخی سبز باشند .

اینجا قانون حکم می راند ، سمند باد پای خلوص ، گستره ی میدان را در زیر سُمِ سِتم کوب خویش گرفته است .

اینجا همه بی نشان از خویش ، از محبوب نشان می گیرند . از کوثر زلال عشق سیراب می شوند و دیواری از تن در مقابل تجاوز و به پاس پاسداری حریم ایران ، ایمان بر پا می کنند ، هراس در چشمخانه و دل این عاشقان راه ندارد ، خوف و حزن در کنار ستیغ بلند اراده ها پَر می ریزد ، اینجا سربازان حضرت مهدی(ع) آمده اند تا پای تجاوز بشکنند ، سرِ سرکشان بر سنگ کوبند و با تیپای عزم جزمشان ، زباله تجاوز را دور افکنند .

اینان امام را خوب می شناسند و بر میثاق با او تا هزار بار شهادت ایستاده اند . اینان در کتاب نگاه روشن امام ، تلاوت آیات ایمان و اخلاص دیده اند ، اینان در آبشار کلام امام تطهیر شده اند و در گهواره ، انتظار راست قامت سبز جمارا ن داشته اند .

*جناب آقای خامنه ای ،

فرزندان انقلابی امام ، اینک در حضور شما که آشنای جبهه های حماسه اید ، در حضور شما که دشت سرخ خوزستان شما را در گرماگرم روزهای آتش و خون ، در کنار شهید پارسای عارف دکتر چمران یافته است ، پیمان می بندند ، که در گردباد رزم خویش واژگان ثمود و عاد را در هم کوبند و در طوفان بنیان کن نبرد خویش طاغیان هم مسلک قوم نوح را به غرقاب هلاکت افکنند .

*آقای خامنه ای،

فرزند خلف رسول الله (ص) سلاله شمشیر و قیام و شهادت ، ای که از تو بوی بهشتی می آید و در سیمایت ، امام ترسیم می شود و در نفست هزار بهار می شکفد ، به امام بگو ، فرزندان انقلابیت ، حماسه ی حسین را فراموش نکرده اند .

غربت و مظلومیت کربلا را می شناسند و تنهایی امام خویش را به تجربه ای دیگر نخواهند نشست ، بگو به ایمای تو جان می بازیم ، به اشارتی در کام حادثه فرو می رویم و به یک فرمان صف در صف جان به قربانگاه می آوریم .

ریاست محترم جمهوری ، ما نیز با درک حساسیت زمان ، آمده ایم تا هستی خویش برای هستی اسلام و انقلاب فدا کنیم ، در عصر نا مردمیها ، خباثتها و رذالتها ، در غربت و قحطی ایمان و انسانیت ، از خون و جان ، فریاد بسازیم و جهان غافل و کودن را با ایثار و جهاد بیدار کنیم ، جهان استکبار تنها زبان گلوله می شناسد ، قهر انقلابی اسلامی بیدارش می کند و مبارزه شکوهمند ما و بصیرت و وحدت و همدلی ما توطئه هایش در هم می شکند که ما از مولایمان علی(ع) آموخته ایم که :

« اَلا وَ اِنَّ الشَیطانَ قَد جَمَعَ حِزبَه وَ استَجلَب رجلَه وَ خَیلَه وَ اِنَّ مَعی لبَصیرَتی »

اینک گوش جان می سپاریم به سخنان گهربار جناب حضرت حجت الاسلام والمسلمین حاج سید علی خامنه ای

ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران * امام جمعه محترم تهران و رئیس شورای عالی دفاع

جهت سلامتی آقا امام زمان (ع) وشادی ارواح مطهر شهیدان صلوات

***********************************************

پس از عرض خوش آمد توسط اینجانب ، برادر حسین شمسایی مسئول دفتر ریاست جمهوری به من مراجعه کرده وگفتند : که ریاست محترم جمهوری ضمن تشکر . فرمودند :

(که یک نسخه از نوار ویدیوئی مراسم را جهت بردن به تهران تحویل بگیرید)

30515848867285599287

(آیت الله خامنه ای به “بنده مجری برنامه- محمدحسین درچین” اشاره کرده واز متن و اجرا تجلیل می کنند .

مخاطب آقا در تصویر : حاج مهدی کیانی فرمانده لشکر ۷ ولی عصر(عج) و حاج حمید صفری معاونت لشکر هستند)

آنگاه برادر حاج مهدی کیانی فرمانده لشکر۷ ولی عصر(ع) گزارشی را از وضعیت لشکر ارائه دادند .

سپس حجت الاسلام و المسلمین حاج سید علی خامنه ای ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران سخنان مبسوطی را خطاب به رزمندگان اسلام و یاد شهیدان و همچنین آیت الله سید مجدالدین قاضی نماینده حضرت امام و امام جمعه فقید دزفول فرمودند .

 57913191454405875896

مجری برنامه(محمدحسین درچین)در کنار حضرت آقا در صبحگاه پادگان کرخه-دزفول

 28611493121950246081

(حضرت آیت الله خامنه ای در حال سخنرانی در پادگان کرخه روز جمعه ۷/۵/۱۳۶۷)

حسن ختام برنامه هم یزله بر و بچه های رزمنده گردانهای بلال و عمار و دیگر گردانها بود که میدان صبحگاه پادگان کرخه دزفول را به لرزه در آورده و شور و شوق آنان را از این دیدار نشان می داد .

 43503163808645927219

(یزله توسط حاج ابوالقاسم تاج=مداح اهل بیت(ع) – پادگان کرخه – سال ۱۳۶۷)

 38455241604593731053

(یزله توسط مهران موحدفر”آخوندباغی” پادگان کرخه دزفول سال ۱۳۶۷)

 17391736978914566773

(یزله توسط برادر رزمنده”حلمی” پادگان کرخه دزفول سال ۱۳۶۷)

با پایان یافتن مراسم ، ریاست جمهوری و هیئت همراه به مقر ستاد فرماندهی لشکر تشریف بردند و من هم به محل تبلیغات لشکر برگشتم پس ازدقایقی از فرماندهی لشکر با من تماس گرفتند وگفتند که حضرت حجت الاسلام و المسلمین حاج سید علی خامنه ای( ریاست جمهوری) شما را خواسته است . پس از لحظاتی یکی از برادران به تبلیغات لشکر مراجعه کرد و با موتور تریل مرا به مقر ستاد فرماندهی لشکر برد .

با مراجعه به ستاد ، فرماندهی لشکر حاج مهدی کیانی و حجت الاسلام اراکی امام جمعه دزفول مرا به مقام محترم ریاست جمهوری معرفی کرده و گقتند : که ایشان (محمدحسین درچین) مجری نماز جمعه دزفول و از بچه های رادیو دزفول هستند . اینجانب نزد آقا رفته ودستشان را بوسه زدم ، ایشان مرا در آغوش گرفته و مورد لطف قرار دادند و فرمودند که : متن را خیلی خوب خواندی ، صدای خوبی هم داری ، برنامه را قشنگ اجرا کردی ، من که از حرف زدنت لذت بردم . خداوند شما را حفظ کند . سپس ایشان سؤال کردند که : متنی که خواندی نوشته خودت بود ؟ عرض کردم ، نه ؛ آن را آقای سنگری نوشته اند . حضرت آقا باز فرمودند که : ولی شما آن را خیلی خوب خواندی و ادامه دادند که نویسنده متن را بگوئید بیاید او را ببینم .

در این فاصله تا آقای سنگری بیاید ، حضرت آیت الله موسوی جزایری نماینده امام خمینی در استان خوزستان و امام جمعه اهواز و دیگر روحانیون و فرماندهان ارتش و سپاه از من تقدیر می نمودند ، تا اینکه امام جمعه دزفول حجت الاسلام اراکی خطاب به آقا گفتند که : آقا صلاح بدانید صله ای به آقای درچین مرحمت بفرمایید . ایشان نیز لطف فرموده و هدیه ای و صله ای به اینجانب مرحمت فرمودند .

و اما آقای رضا سنگری را هم بچه ها سریع آوردند ایشان موقعی که مرا دید گفت : آقای درچین چه شده ؟ گفتم : آقای سنگری متنی را که نوشتی گل کرده و آقای خامنه ای از آن تعریف کرده و میخواهند شما را ببینند . ایشان گفتند که : خودمونیم شما متن را خیلی خوب خواندی من گفتم که نه شما متن را خیلی خوب نوشتی بالاخره ایشان گفتند : که شما ما را به اینجا آوردی . سر انجام ایشان یعنی آقای رضا سنگری محضر آقا رسیدند و مورد لطف آقا قرار گرفتند و آقا قلم او را ستودند و ایشان را تحسین کرده و آرزوی سلامتی برای ایشان نمودند .

آن روز در جمع با صفای روحانیون و فرماندهان و با حضور ریاست محترم جمهوری حضرت حجت الاسلام و المسلمین حاج سید علی خامنه ای رئیس شورای عالی دفاع و امام جمعه تهران و هیئت همراه در مقر ستاد فرماندهی لشکر ۷ حضرت ولی عصر(ع) صرف صبحانه نمودیم و خوشحال از اینکه برنامه های اجرا شده مورد رضایت نماینده محترم حضرت امام خمینی قرار گرفته اند .

((حضرت آیت الله خامنه ای در جمع فرماندهان بعد از مراسم و هنگام صرف صبحانه

51985804818665370554

غذا : لوبیا سبز پخته شده و سرشیر و شیربرنج(به لهجه دزفولی”قیماق” و “بحتیه” است!

در تصویر سرهنگ سلیمی ، حاج آقا عابدی ، مشهدی عبدالحسین فرمانده گردان بلال و غلامرضا جوزی مسئول ستاد گردان بلال حضور دارند.))

* و اما بعد……

**پس از گذشت سه سال و نیم از این جریان و آن روز به یاد ماندنی مقام عظمای ولایت حضرت آیت الله سید علی خامنه ای در تاریخ چهارشنبه ۷/۱۲/۱۳۷۰ در دیدار با مدیران کل مراکز سازمان صدا و سیما در استانها در بیاناتی فرمودند:……..

من یادم مى‌آید که چندین سال قبل در زمان ریاست جمهورى ، براى شرکت در یک مراسم نظامى به دزفول رفته بودم ؛ اوقات جنگ بود و دزفول هم وضع خیلى خاصى داشت . در دزفول به من گفتند که ما مى‌توانیم یکى دو ساعت در روز برنامه‌سازىِ رادیویى کنیم ؛ بعد گویا مى‌خواستند این را به ما نشان بدهند که مى‌توانند ؛ واقعاً هم نشان دادند . من در آن فاصله‌اى که آن‌جا بودم ، چند نفر آمدند و برنامه‌ى خود را اجرا کردند ؛ اجراهاى بسیار خوب و قوى ؛ مضمونها و محتواهاى بسیار خوب ؛ قالبهاى هنرىِ بسیار خوب ؛ مقاله‌هاى ادبىِ بسیار زیبا . در زمینه‌ى مقاله‌هاى ادبى و شعر و این حرفها ، رودربایستى هم با کسى ندارم ؛ اما آن برنامه اى که اجرا شد ، انصافاً خوب بود ؛ در حدى که با این برنامه‌هاى معمولى که رادیوى ما پخش مى‌کند ، قابل مقایسه نبود ؛ این در حالى بود که دزفول شهر کوچکى هم است ؛ ولى معلوم بود که نویسنده‌ى خوب دارد ، مجرىِ خوب دارد ، هنرمند دارد ، خوش‌صدا دارد که این برنامه را قشنگ اجرا کند و انسان از حرف زدنش لذت ببرد . بنابراین ، از این عناصر محلى حتماً استفاده بشود .

و سر انجام در تابستان ۱۳۹۱ خاطره مقام معظم رهبری حضرت آیت الله سید علی خامنه ای از پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت‌الله‌العظمی سیدعلی خامنه‌ای (مدّ ‌ظله ‌العالی) – مؤسسه پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی استخراج و انتشار یافت و موجب شد که افتخاری دیگر برای مردم قهرمان دزفول و سندی معتبر و افتخار آمیز برای رادیو دزفول وکارکنان آن باشد چرا که تلاش و فعالیت بر و بچه های رادیو دزفول در زمان دفاع مقدس از نظر مقام معظم رهبری دور نمانده بلکه مورد تشویق آقا نیز قرار گرفته اند .

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

1572 مطلب نوشته است .

۴ نظر on “صبحگاه و صبحانه با حضرت آقا (حضرت آیت الله الامام خامنه ای)”

 • غریبه wrote on ۲۴ مرداد, ۱۳۹۳, ۱۲:۳۲

  سلام سید
  خسته نباشید
  از صفحه سایت ما هم بازدید کنید
  http://meysametammar.ir/index.php?option=com_content&view=article&id=33&catid=2&Itemid=215

 • امیری wrote on ۲۴ مرداد, ۱۳۹۳, ۱۵:۳۴

  خاطره ای بیاد ماندنیست

 • دزفولی wrote on ۲۶ مرداد, ۱۳۹۳, ۴:۵۰

  یاد باد آن روزگاران یاد باد

 • دزفولی wrote on ۲۷ مرداد, ۱۳۹۳, ۵:۴۰

  یاد آن روز بخیر

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .


تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت فرهنگی،اجتماعی سفیر - safeir.ir است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Translate »