نقدی بر روز مراسم خبرنگار در شهرستان دزفول

نقدی بر روز مراسم خبرنگار در شهرستان دزفول

مراسم روز خبرنگار در دزفول برگزار شد که ذکر نکاتی در این خصوص لازم است :

 1. نامگذاری روز خبرنگار به پاس ایثار و مظلومیت شهید صارمی است که جا داشت تمثال این شهید بزرگوار و همچنین شهدای خبر و خبرنگار شهرستان دزفول ، مزین کننده ی مراسم باشد که نبود.
 2. مراسم روز خبرنگار بود اما جمعیت مدعوین طیف اصحاب رسانه (که مفهومی عام تر و کلی تر از خبرنگار را شامل میشود ) بسیار زیادتر از خبرنگاران بود بنحوی که حضور خبرنگاران تحت الشعاع این موضوع قرار گرفت و این یعنی موضوع اصلی که روز خبرنگار است به حاشیه میرود زیرا خبرنگارانی که باید به طور ویژه به آنها پرداخته شود از کانون توجه خارج میشوند.
  وقتی میگوییم اصحاب رسانه، طیف گسترده ای از دست اندرکاران رسانه های نوشتاری مانند مطبوعات کتاب و مجلات داریم و رسانه های شنیداری مانند رادیو و رسانه های ابزاری مانند اعلامیه بروشور پوستر فیلم کوتاه فیلم های تبلیغاتی و همچنین رسانه‌های اینترنتی را شامل میشود که جا دارد در روزی خاص از آنها تجلیل کنیم و مشخصا موضوع خبرنگاری را در سایه پرداختن به اصحاب محترم رسانه کمرنگ نکنیم.
  یادمان باشد که تمام خبرنگاران جزو اصحاب رسانه هستند اما همه ی اصحاب رسانه لزوما خبرنگار نیستند و کارشان خبرنگاری نیست.
 3. انتظار می رفت با توجه به اینکه این مراسم اولین مراسم رسمی شهرستان بعد از سفید شدن وضعیت کرونای شهرستان دزفول بود مسئولین برگزار کننده ، دقت لازم را در رعایت پروتکل های بهداشتی اعمال کنند. دستورالعمل هایی همچون حفظ فاصله و محدود کردن ساعت برنامه (به خاطر فضای بسته رعایت زمان یک ساعت ) ، ضدعفونی نمودن دستها در ورودی سالن، اما متاسفانه موارد رعایت نشد.
 4. ایکاش علاوه بر کسانی که مورد تقدیر قرار گرفتند، از خانواده‌های شهدای خبرنگار و اصحاب رسانه هم تجلیل لازم صورت میگرفت.
  سید عزیزاله پژوهیده
 5. مدیر مسئول پایگاه اطلاع رسانی سفیران ایثار شهرستان دزفول

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

1572 مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .


تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت فرهنگی،اجتماعی سفیر - safeir.ir است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Translate »