همایش بررسی تاثیر شبکه های نوین اجتماعی بر روابط خانواده در شهردزفول برگزار شد

همایش بررسی تاثیر شبکه های نوین اجتماعی بر روابط خانواده در شهردزفول برگزار شد

همایش بررسی تاثیر شبکه های نوین اجتماعی بر روابط خانواده در شهردزفول برگزار شد

همایش بررسی تاثیر شبکه های نوین اجتماعی بر روابط خانواده با حضور جمعی از بسیجیان وکارکنان دانشگاه جندی شاپوردزفول برگزار شد.
به گزارش سفیر خوزستان بنقل ازروابط عمومی حوزه بسیج ادارات دزفول،دراین همایش که توسط پایگاه مقاومت بسیج اداری دانشگاه جندی شاپوردزفول برگزارشد؛فعال فرهنگی این شهرستان به مهترین معظلات و آسیب های اجتماعی شبکه های اجتماعی و تاثیر آن بر روابط خانواده ها پرداخت .
جلیل فتحی نیا؛ هدف از برگزاری این همایش را آشنایی خانواده ها با  شبکه های نوین اجتماعی و آسیب های که در راستای استفاده غیر صحیح از آنها به خانواده ها میرسد بیاناتی ارائه فرمودن
وی افزود: آموزش در جنبه های فردی و اجتماعی، ارتقاء کیفیت زندگی، ارائه خدمات مناسب از جمله آثار مثبتی است که می توان در صورت استفاده درست از فضای مجازی بهره برد و مانع افزایش آسیب های اجتماعی شد.
فعال فرهنگی شهرستان دزفول افزود: در عصر حاضر آسیب های اجتماعی به عنوان یک تهدید جدی سلامت جامعه و خانواده را با خطر مواجه ساخته است.
وی به وظیفه افراد در این برهه زمانی اشاره کرد و گفت: اگر خانواده ها مواظب آسیب های این شبکه های اجتماعی نشوند ضربات جبران ناپذیری به کانون خانواده و فرزندان آنها وارد خواهد شد این فعال فرهنگی با پرداختن به موارد پیش آمده در این خصوص راهکارهای اصولی را جهت مقابله با این تهدیدها که امروز بنام جنگ نرم نامیده شده است ارائه داد و در ادامه به سئوالات حاضرین جواب داده شد
فرمانده حوزه بسیج ادارات شهرستان دزفول نیز درحاشیه این همایش درگفت وگوباخبرنگارما گفت : گسترش اینترنت و ظهور فضای مجازی در جامعه موجب بروز فرصت ها و تهدید های بسیاری شده که معادلات ارتباطات سنتی اطلاعات را به هم زده که بدترین پیامدها آن به خطر انداختن حریم خصوصی افراد و یکی از بهترین آنها تسهیل و تسریع ارتباطات و تبادل اطلاعات است.
سید عزیزاله پژوهیده خاطرنشان کرد: جنگ نرم عقول و قلب جامعه را تسخیر کرده است و در این جنگ دشمن در جهت تغییر ارزش ها ، باورها، افکار و رفتار جامعه می باشد.
وی راهکارهای مبارزه با آسیب های شبکه های اجتماعی را تقویت فرهنگ خودی و نشان دادن ارزش های بالای آن به سطوح پایین جامعه، دفاع از ارزش های ملی و دینی ، ارتقاء سطح آگاهی افراد با برنامه ریزی مناسب برای اوقات فراغت افراد و خانواده ها، ترویج زندگی معنوی و الگوهای رفتاری صحیح در خانواده و جامعه عنوان کرد.

IMG_9841IMG_9851IMG_9848

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

1572 مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .


تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت فرهنگی،اجتماعی سفیر - safeir.ir است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Translate »