هواپیمای روس با شکستن محاصره هوایی یمن درفرودگاه صنعا به زمین نشست

هواپیمای روس با شکستن محاصره هوایی یمن درفرودگاه صنعا به زمین نشست

با ۲۰ تن کمک های انسان دوستانه

هواپیمای روس حامل کمک های انسان دوستانه با شکستن محاصره هوایی یمن در فرودگاه بین المللی صنعا پایتخت این کشور به زمین نشست.

سفیر خوزستان به نقل از شبکه خبری المناراین هواپیمای روس در حالی در فرودگاه صنعا به زمین نشست که ائتلاف نیروهای متجاوز تحت سرکردگی سعودی ها محاصره یمن را تشدید کرده و اجازه نمی دهند مشتقات نفتی ، دارو و موارد به طور کلی وارد این کشور شود و این اقدام سعودی ها به گسترش بحران انسانی دریمن منجر شده است.
گفته می شود هواپیمای روس حامل کمک های انسان دوستانه نخستن هواپیما است که به طور مستقیم از روسیه وارد صنعا پایتخت یمن شده و با وجود محاصره هوایی تحمیلی این کشور در فرودگاه صنعا به زمین نشسته است.
اندریه چرنوفل کاردار سفارت روسیه دریمن گفت که هواپیمای روس حامل کمک های انسان دوستانه مانند مواد غذایی و امدادی مختلف برای ملت یمن است.
وی افزود: روسیه تحولات یمن را رصد و پیگیری می کند و تمام تلاش خود را برای حل مسالمت آمیز بحران این کشور از طریق حمایت از تلاش های اسماعیل ولد الشیخ نماینده ویژه سازمان ملل متحد در امور یمن به کار گرفته است
چرنوفل خاطرنشان کرد که تنها راه حل بحران یمن ، راهکاری مسالمت آمیز است و روسیه از ملت یمن و گزینه های فراروی آن حمایت می کند.
خالد الشایف مدیرکل فرودگاه بین المللی یمن هم این « گام خوب کشور دوست روسیه برای شکستن محاصره ظالمانه ملت یمن » را ستود و از کشورهای دیگر که در تجاوز علیه یمن مشارکت ندارند ، خواست تا با الگو گرفتن از روسیه برای شکستن محاصره یمن و تقدیم کمک های انسان دوستانه به ملت آن اقدام کنند.
وی از سازمان های بین المللی فعال در امور انسانی نیز خواست تا مسئولیت های اخلاقی و ماموریت های واجب خود را در قبال ملت یمن بر عهده گرفته و بر کشورهای متجاوز برای برداشتن محاصره ظالمانه یمن اعمال فشار کنند.
محمد سعد حرمل معاون مدیر واحد اجرایی مدیریت اردوگاه های پناهجویان در یمن گفت که کمک های روسیه بین پناهجویان و آوارگان براساس نیازهای استان های مختلف توزیع خواهد شد.
وی خاطرنشان کرد که این مقدار کمک های انسان دوستانه در مقایسه با بیش از دو میلیون پناهجو و آواره ناشی از جنایات متجاوزان سعودی آمریکایی بسیار کم است .
وزارت وضعیت های اضطراری روسیه پیشتر اعلام کرده بود که مسکو یک هواپیمای حامل کمک های انسان دوستانه را روز پنجشنبه (دیروز) روانه یمن و اتباع روسیه و دیگر کشورها را هنگام بازگشت از یمن خارج می کند.
هواپیمای روسی از نوع ایل ۷۶ متعلق به وزارت وضعیت های اضطراری حامل ۲۰ تا ۲۳ تن کمک های انسان دوستانه بوده و در مسیر یمن در شهر اسوان مصر هم توقف داشته است.
پایگاه خبری العهد نوشت که جنگنده های متجاوزان سعودی به هواپیمای روس که بعداز تخلیه کمک های انسان دوستانه قصد داشته است یمن را ترک کند اجازه نداده اند از باند فرودگاه صنعا بلند شود.

نقل از ایرنا

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

1572 مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .


تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت فرهنگی،اجتماعی سفیر - safeir.ir است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Translate »