گروهک منافقین به داعش پیوست

گروهک منافقین به داعش پیوست
گروهک تروریستی منافقین که بیش از ۳۰ سال از تاسیس آن می گذرد و درحال حاضر در کشور عراق مستقر می باشد، با انجام همکاری های اطلاعاتی و عملیاتی ، به داعش پیوسته است.
سفیر خوزستان: گروهک تروریستی منافقین که در اصل برای مخالفت با انقلاب اسلامی در سال ۱۹۸۰ شکل گرفته بود، پس از ایجاد اختلاف های زیاد قومی و مذهبی در ایران و ایجاد درگیری های نظامی و ترور تعدادی از سران سیاسی و نظامی ، از ایران اخراج شد و طی فراری دسته جمعی با هماهنگی حزب بعث عراق و رییس جمهور آن یعنی صدام  که از مخالفان جدی انقلاب ایران بود در عراق مستقر شد.

این گروه مخالف ایران به تدریج با پشتیبانی های آموزشی و تسلیحاتی حزب بعث عراق به یک سازمان اطلاعاتی و عملیاتی تبدیل شد و علاوه بر مخالفت با انقلاب اسلامی، به ایفای نقش در حمایت از حزب بعث در مواجهه با مخالفین عراقی و حتی سایر کشورها پرداخت.

گفته می شود این سازمان از پشتیبانی های منحصر به فرد مالی و تسلیحاتی سرویس های امنیتی بین المللی برخوردار بوده است و با حمایت های آنان در موقعیت های ویژه ای قرار داشته و دارد.

شهرک نظامی امنیتی اشرف و بیش از ۲۰ نقطه استراتژیک و مهم از جمله امکاناتی بوده است که این سازمان فقط در کشور عراق از آن برخوردار بوده است. در حال حاضر پایگاه اصلی و مقر فرماندهی این سازمان در اردوگاهی مجهز به نام لیبرتی و در نزدیکی فرودگاه بغداد می باشد که این خود مزیتی ویژه برای انتقال لوازم و تجهیزات امنیتی و نظامی مورد نیاز از طریق خطوط هوایی خواهد بود و حتی به نوعی سیطره اطلاعاتی و عملیاتی این سازمان بر پایتخت عراق را شامل گردیده است.

تروریست های داعش در یورش خود به عراق تا فاصله ۲۰ کیلومتری این پایگاه رسیده بودند که اگر می توانستند خود را به این پایگاه استراتژیک و فرودگاه بغداد برسانند، قطعا تغییرات اساسی تری در عراق رخ می داد و داعش با استفاده از ظرفیت و تجربه بالای این سازمان، تهدید بزرگ و جدی برای حکومت عراق به حساب می آمد.

گفته می شود این سازمان در شناسایی مسولان و فرماندهان میدانی مورد نظر داعش مسئولیت پذیرفته است و در حال شناسایی مکان ها و دفاتر حضور افراد مشخص شده و تهیه طرح ترور آنان می باشد.

نقل از تسنیم:

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

1572 مطلب نوشته است .

یک نظر on “گروهک منافقین به داعش پیوست”

  • علی wrote on ۴ مهر, ۱۳۹۴, ۱۲:۳۸

    این گروهک با نام سازمان مجاهدین خلق ایران چند سال قبل از پیروزی انقلاب اسلامی تشکیل شد و در همان دوران شاهد تحولات شدیدی نیز شد . مانند به اصطلاح تغییر مواضع استرانژیک در سال ۱۳۵۴ و به شهادت رساندن مجید شریف واقفی که دانشگاه صنعتی شریف هم اکنون به نام این عزیز مزین است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .


تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت فرهنگی،اجتماعی سفیر - safeir.ir است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Translate »