یار مسجدی، یار حوزه ای، یار جمعه ای

یار مسجدی، یار حوزه ای، یار جمعه ای

یار مسجدی، یار حوزه ای، یار جمعه ای۱۳

سخن از بسیجی مخلص و مدافع حرم زینبی “شهید سیدمجتبی ابوالقاسمی “است.

مسجد امام حسن عسکری(ع) و جلسات قرآن و پایگاه مقاومت آن یکی از فعالترین و بهترین مساجد ، جلسات و پایگاههای بسیج دزفول ، دیار مقاومت است .

آنان که این مسجد را رفته اند و در آنجا نمازی خوانده اند و با بچه هایش از نزدیک بوده اند آن را می شناسند و سابقه مبارزاتی و جهادی جوانانش را می دانند .

آنگاه که خون نگار رادیو دزفول و مسئول جلسات مسجد ” شهید غلامرضا عارفیان”دست بچه های محله را گرفته و به مسجدشان می برد و مشق قرآنشان می داد .

 و آنگاه که دلاور نامی و فرمانده غواصان گردان بلال “شهید محمود دوستانی دزفولی ” یلان و رزمندگان را مشق جنگ و نبرد و دفاع می داد .

و آنگاه که “شهید جمال قانع”یزله خوان خوش صدای مسجد بر دوش رزمندگان فریاد الیوم یوم الافتخار را سر می داد و سلحشوران را در شهر و جبهه به شور و شوق و وجد می آورد .

بودند بچه هایی پنج شش هفت هشت ساله که همراه پدران و یا برادرانشان به این مسجد می آمدند و این مناظر را می دیدند و به خاطر می سپردند .

می دیدند اعزام نیروها را ، می دیدند حضور انبوه بسیجیان در مسجد را و می دیدند ورزش و نرمش و دوی صبحگاهی را در سطح خیابانهای اطراف مسجد .

و بعدها که بزرگتر شدند باز هم دیدند حرکت هیئت بزرگ عزاداران مسجد امام حسن عسکری(ع) را در مسیر عصر عاشورای دزفول و مداحی حاج صادق آهنگران و دیگر مداحان را .

اصلا این بچه ها با همین چیزها بزرگ شدند ، نمازشان را خواندند و بعدا یکی از آنها شد.


(( شهید سیدمجتبی ابوالقاسمی ))

  و اما بعد ، سید مجتبی به خاطر علاقه ی خدائیش کلاس و دوره دید و وارد حوزه حمزه سیدالشهدا(ع) از ناحیه مقاومت سپاه دزفول شد و در فرماندهی عملیات این حوزه و گردان واکنش سریع بیت المقدس در امنیت شهر و شهروندانش بسیار کوشا بود و همچنین یار عزیزی بود برای دوستانش در حوزه حمزه که هیچگاه یادش را فراموش نمی کنند و نخواهند کرد .

(( شهید سیدمجتبی ابوالقاسمی )) یار نمازجمعه دزفول در مصلای امام علی(ع) هم بود روزهای جمعه نیروهایش را برای امنیت ، حفاظت و حراست به مصلی می آورد و آنان را به خوبی فرماندهی و راهبری می کرد .

و اما (( شهید سیدمجتبی ابوالقاسمی )) همانطور که می خواست و دوست می داشت در انتخابی جانانه و مخلصانه به دفاع از حرم عمه سادات روی آورد و شد یکی از یاوران و مدافعان

بنقل از رایحه

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

1572 مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .


تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت فرهنگی،اجتماعی سفیر - safeir.ir است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Translate »